III Międzynarodowe Warsztaty Wokalne

dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej, prof. AM
Kutno 03 – 15 sierpnia 2011

pod patronatem
Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu

 

Celem warsztatów jest praca nad profesjonalnym rozwojem artystycznym młodych adeptów wokalistyki. Warsztaty mają charakter teoretyczno-praktyczny. Warsztaty Wokalne są integralną częścią II Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2011. Uczestnicy Warsztatów będą brali udział w koncertach dla mieszkańców miasta.

Warsztaty prowadzone będą pod kierunkiem śpiewaczki dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej, prof. AM (sopran koloraturowy) oraz prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil (sopran) i prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk (sopran). Program Warsztatów obejmuje także zajęcia o charakterze ruchowo-wokalnym, które poprowadzi dr hab. Izabela Jeżowska.

W tym roku gościnnie zajęcia mistrzowskie poprowadzi prof. Piotr Kusiewicz (tenor).

Konsultacje z zakresu kameralistyki odbędą się z udziałem: dr Jarosława Domagałydr Zbigniewa Mereckiego oraz Tatiany Baranovskiej.

 1. Należy przygotować:Prosimy o przysłanie nagrań 2 dowolnych utworów w formacie MP3, na adres e-mail: sopran@jeremusanna.pl do 05.07.2010 łącznie z krótką informacją o uczestniku. Kwalifikacja nastąpi po przesłuchaniu nagrań w terminie do 10.07.2010.
  • 2 dowolne utwory z repertuaru sakralnego
  • 4 pieśni (w tym dowolną pieśń S. Moniuszki lub F. Chopina oraz dowolną pieśń z repertuaru muzyki rosyjskiej)
  • 4 arie operowe (w tym 1 klasyczną, 1 polską i 2 dowolne)
  • 1 utwór z repertuaru operetkowego lub musicalowego

  Istnieje możliwość wybrania przez uczestnika specjalizacji:

  • Operowej
  • Pieśniarskiej
  • Oratoryjno-kantatowej

  Możliwa jest konsultacja utworów wybranych przez uczestnika poza wymaganym repertuarem.
  Prof. Grażyna Flicińska-Panfil proponuje specjalizację w repertuarze oratoryjno-kantatowym, dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska prof. AM specjalizację w technice koloraturowej (szczególnie – sopran koloraturowy).
  Tatiana Baranovskaya poprowadzi konsultacje w zakresie repertuaru muzyki rosyjskiej.

 2. Opłata za udział w Warsztatach wynosi: 950 zł dla uczestników (z noclegami i wyżywieniem). Płatne do 15 lipca 2010 r.
 3. Koszty przejazdu pokrywają Uczestnicy.
 4. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kutnie w dniach 4 – 15 sierpnia 2011 r., wg szczegółowego planu.
 5. Przewiduje się bezpłatne korzystanie z ćwiczeniówek.
 6. Przewidywane są również zajęcia z pianistami oraz udział uczestników (wytypowanych podczas zajęć warsztatowych) w jednym z zaplanowanych Uroczystych Koncertów.

Sylwetki pedagogów

Afisz warsztatów (PDF)

Archiwum – I Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne
Archiwum – II Międzynarodowe Warsztaty Wokalne